Цікавлять стильні вишиванки? Купіть чорну!

Всі звикли купувати традиційні вишиванки, вигаптувані на білому полотні, розшиті різнобарвними, білими, червоно-чорними візерунками. А тим, хто хоче виділитись, треба чорні стильні вишиванки купити. Чи має значення колір тканини для вишиванки? Хочете дізнатись? Тоді читайте далі.

Одні вбачають у чорній вишиванці практичність, адже її можна рідше прати, інші вважають чорний колір символом печалі, треті сприймають таку вишиванку, як новий сучасний варіант вишитої сорочки. Однак чорні вишиванки в прадавньому українському одязі мали певний символічний зміст.

Білі вишиванки шились із лляного полотна природного кольору — сірого чи відбіленого сонцем, щоб отримати чорну тканину, її фарбували відварами квітів і трав. Вважалось, що біла вишиванка принесе своєму господареві хороше здоров'я, подарує удачу.

Чорні вишиванки зустрічались не так часто, як білі. В деяких регіонах України у чорні сорочки одягали небіжчиків, що, очевидно, і стало причиною того, що чорні вишиванки негативно сприймаються. Є й інші варіанти використання чорних сорочок. Вишиванки чорного кольору одягали повстанці — така вишиванка мала значно кращі маскувальні властивості, ніж біла, а тому у буквальному значенні рятувала життя солдат.

В давні часи їх носили літні люди, які були носіями знань і великого досвіду. Чорний колір є символом землі, мудрості, знання і багатства. Батько передавав чорну сорочку синові, щоб передати йому свій досвід і накопичені знання, які ввібрало в себе чорне полотно вишиванки.

В чорних вишиванках немає негативної енергії, як помилково думають деякі люди. Чорні сорочки практичніші, ніж білі, їх можна одягати на щодень. Помиляються й ті, хто вважає, що вишиванка чорного кольору недавно з’явилась у нашому побуті, що це стилізація під традиційну вишиванку білого кольору. Просто чорні вишиванки не так поширені, як білі, але вони однаково представляють український етнічний стиль.

Якщо ви вирішили придбати чорну вишиванку, подивіться, який вибір представлено у інтернет-магазині «Етнохата»! Чорні вишиванки настільки популярні, що їхня кількість постійно зростає. Так як на чорній тканині візерунок краще вирізняється, то покупці матимуть змогу знайти візерунок тієї колірної гами, котра їм до душі. Комусь сподобається традиційне поєднання чорного і червоного, хтось захоче блакитний візерунок, а хтось — білий. Головне, що широкий вибір задовольнить усіх, хто хоче стильні вишиванки купити!

Доповніть свій образ стильною річчю, вишитою на чорному полотні. Стильні вишиванки купити пропонує інтернет-магазин «Етнохата». Замовити вишиту річ можна у каталозі з товарами. Завітайте сюди!